Фудбалерките на Македонија и Косово месецов двапати ќе ги одмерат силите во Скопје

Од:

Женската фудбалска репрезентација на Косово ќе гостува месецов во Северна Македонија, каде што со домаќинките ќе одигра два пријателски меча, објави денеска Фудбалската федерација Косово (ФФК) на својата веб-страница.

Kосовските фудбалерки ќе допатуваат во Скопје на 6-ти, додека натпреварите ќе се одиграат на 8 и 11 април.

Според објавата на ФФК, селекторката на косовската репрезентација, Афердита Фазлија за овие натпревари ќе може да смета само на две фудбалерки кои играат во странство, додека сите останати ќе бидат од домашните клубови.

Би можело да ве интересира

Андонова: Нè очекуваат два тешки натпревари, шансата ќе ја бараме против Австрија

Ана Ололовска

Македонските фудбалерки ги почнаа подготовките за мундијалските квалификации

А1он

ФИФА апелира да се евакуираат фудбалерки од Авганистан

Ана Ололовска

ЖФК „Каменица Саса” ги заврши настапите во женската Лига на шампиони со пораз од Бешикташ

Ана Ололовска

ВИДЕО: Сензација на стартот на Олимпијадата, Американките загубија по 44 натпревари без пораз

Жарко Настоски

УЕФА ќе ја казни Македонија, репрезентативци ги прекршиле протоколите при тестирање во Амстердам

Жарко Настоски