Фудбалерките до 19 години ќе учествуваат на Меѓународен турнир во Бугарија

Од:

Младата женска репрезентација на Македонија ќе земе учество на меѓународниот турнир „Bansko Pirin Womens Cup”, koj ќе се одржи во Банско, Бугарија до 15 јуни.

Нашата репрезентација на овој турнир силите ќе ги одмери со домаќинот на турнирот, репрезентацијата на Бугарија и Албанија.

Првиот натпревар се игра денес против Албанија, а вториот дуел го играме со Бугарија на 14 јуни.

Селектор на Македонија, Астрит Меркo, за овој турнир ги повика следните фудбалерки:

Голамнки: Берна Кабакчи, Јана Луба Зврлевска;

Одбрана: Ана Ристовска, Анида Идризи, Едина Сулејмани, Викторија Недева, Ана Милчевска, Миа Головска, Теодора Бартон, Александра Јовановска;

Среден ред: Икмете Лимани, Ера Стеблева, Ангела Зафировска, Радица Велкова, Кристина Мојсоска, Бриќена Шаќири, Емира Мета, Вероника Николовска;

Напад: Теа Божиновска, Теодора Николовска, Бојана Петкова, Оливера Чоклевска.

Би можело да ве интересира

Андонова: Нè очекуваат два тешки натпревари, шансата ќе ја бараме против Австрија

Ана Ололовска

Македонските фудбалерки ги почнаа подготовките за мундијалските квалификации

А1он

ФИФА апелира да се евакуираат фудбалерки од Авганистан

Ана Ололовска

ЖФК „Каменица Саса” ги заврши настапите во женската Лига на шампиони со пораз од Бешикташ

Ана Ололовска

ВИДЕО: Сензација на стартот на Олимпијадата, Американките загубија по 44 натпревари без пораз

Жарко Настоски

Македонските фудбалерки до 19 години ја победија Албанија

Ана Ололовска