Фудбалерите на Баерн веќе не мора ноќта пред домашните натпревари да ја поминуваат во хотел

Од:

Тренерот на Баерн Минхен, Јулијан Нагелсман воведе нови правила. На играчите сега им е дозволено да ја поминат ноќта со своите семејства пред домашните натпревари и наутро да се јават во базата на клубот.

Во претходните години, фудбалерите на баварскиот клуб ноќта пред натпреварите ја поминуваа во хотел.

Како што пишуваат германските медиуми, Нагелсман се обидува да одржува добри односи со играчите уште од првиот ден во Баерн. Тренерот комуницира многу со секој фудбалер индивидуално.

Би можело да ве интересира

Деветта титула во низа за Баерн Минхен

Баерн ја заврши годината со добивка и покрај коронавирусот

Не успеа и третиот обид за нов договор меѓу Баерн и Алаба

Жарко Настоски

ЛШ: Европскиот шампион го прегази Атлетико, Лукаку го спаси Интер во Милано

Жарко Настоски

Коронавирусот не го одмина ни европскиот шампион Баерн, Гнабри е позитивен

Жарко Настоски

Баерн по вторпат во клупската историја го освои Суперкупот на Европа

Жарко Настоски