ФОТО: Вака ќе изгледа BMW 7 за 2015 година

Не помина ниту година дена од претставувањето на актуелниот редизајн на BMW Серија 7, а баварскиот произведувач веќе започнал да го тестира прототипот на новата генерација на своите луксузни лимузини.

На интернет се појавија првите фотографии на прототипот под чијашто маскирана фолија се крие идната серија 7.

bmw-7-2015-st-1

Засега се достапни мал број на информации за новата седмица, а камуфлажата практично сокрива секаков детал за каросеријата.

За погонските агрегати на идната Серија 7 моментално само се шпекулира, но некои индикации зборуваат дека понудата ќе го опфати четирицилиндричниот бензинец од околу 260 КС, како и V8 кој би развивал 460 КС.

Новата генерација на модели BMW Серија 7, би можела да се појави на пазарот најрано во 2015 година.

Би можело да ве интересира

Крај на Мекларен 600ЛТ

Бразил: Откриена фабрика за лажни „ферари“ и „ламборџини“

Ана Ололовска

Раст на продажбата на Ламборџини за 96 отсто

Ана Ололовска

ВИДЕО: Стар „бетмобил“ откриен во Украина

Ана Ололовска

Почина таткото на Форд мустангот, Ли Јакока

Ана Ололовска

Фолксваген и Фиат Крајслер се соочуваат со казни поради штетни гасови

Ана Ололовска

Leave a Comment

13 + six =