ФОТО: Александра Мирчевска во најатрактивната катергорија-бикини фитнес

Од:

Во Скопје се одржа Купот на Македонија во фитнес и боди билдинг.

Како нова и најатрактивна категорија се издвои бикини- фитнес категоријата за жени до 163см и над 163см.

alekMircevska

Највпечатливата учесничка беше Александра Мирчевска.

„Отсекогаш сум се занимавала со спорт, а лани откако бев гостинка на балканското првенство во Србија, добив желба и јас да се натпреварувам. Ова е тежок спорт кој бара страшна дисциплина, одрекување од многу работи и максимална посветеност. Работам и целата подготовка ми беше дополнително отежната.

alekMircevska1

– Денот ми се сведе на тренинг- работа- тренинг- спиење. Не постоеше социјален живот и не бев свесна како изгледам се до 25-ти оваа сабота. Многу сум горда на себе, ова што го постигнав не го може секој”, вели Александра, 26-годишна скопјанка, која што работи како ПА и Маркетинг Администратор во британската компанија ЕуроБпо.

alekMircevska2

Би можело да ве интересира

Боди билдерот Васко Мамучевски единствен македонски претставник на Светското првенство во Дубаи

Ана Ололовска

Пуштена во употреба фитнес зоната во парк шумата Гази Баба

Ана Ололовска

Инстаграм инструкторката Хена Полатис вежбаше со ќерка си

Наум Локоски

Мајка на шест деца го открива рецептот за својата неверојатна линија

Ана Ололовска

Прием за медалистите од Балканското бодибилдинг првенство

Ана Ололовска

ФОТО: Избрани натпреварувачите од Македонија за Европското првенство во бодибилдинг и фитнес

Ана Ололовска

1 comment

Najgolem fan 29/04/2015 - 11:32 at 11:32

Epa nema pojaka i podobra!

Reply

Leave a Comment

15 − thirteen =