Фонсека ќе остане во Рома доколку тимот се квалификува во Лигата на шампионите

Од:

Договорот со тренерот на Рома, Пауло Фонсека автоматски ќе се обнови доколку тимот се пласира во Лигата на шампионите следната сезона, пренесува „Скај Италија“.

Според изворот, оваа ставка е напишана во договорот на 47-годишниот Португалец. Забележано е дека Рома преговара за нов договор со специјалистот под различни услови.

Актуелниот договор на Фонсека важи до крајот на сезоната 2020/21.

Рома со 14 бода е на 4. место по седум кола од италијанскиот фудбалски шампионат.

Би можело да ве интересира

Ибрахимовиќ: Донарума е најдобар голман на светот

Ана Ололовска

Пиоли: Милан секогаш верува во својата сила

Ана Ололовска

Конте: Интер нема да купува играчи во зимскиот трансфер рок

Ана Ололовска

Чалханоглу нема да го продолжи договорот со Милан

Ана Ололовска

Пирло: Немаме проблем да го играме натпреварот со Наполи

Ана Ололовска

Јувентус загуби со три голови разлика во Серија А за прв пат од 2011 година

Ана Ололовска