Флик: ПСЖ постигна три гола речиси без шанси

Од:

Тренерот на Баерн, Ханс Дитер Флик го коментираше поразот на неговиот тим во четвртфиналето од Лигата на шампионите против ПСЖ (2:3).

– Противниците постигнаа три гола без скоро никакви шанси. Имавме многу можности, Баерн можеше да постигне добар резултат, но реализацијата не беше на најдобро ниво. Како и да е, задоволен сум од нашата игра, истакна Флик.

Тој смета дека не е се завршено и на реваншот е можно да се надополни негативата.

– Ни претстои уште еден натпревар. Има многу да се игра. Можеме да се вратиме резултатски. За тоа ќе ни требаат најмалку два гола. Имаме квалитет за такво нешто, додаде Флик.

Реваншот меѓу ПСЖ и Баерн Минхен ќе се одржи на 13 април во Париз.

Би можело да ве интересира

УЕФА нема да го презакаже финалето во ЛШ и покрај влошената состојба со коронавирус во Турција

Ана Ололовска

Челзи за прв пат од 2014 година ќе игра во полуфиналето во ЛШ

Ана Ололовска

Покетино по елиминацијата на Баерн: Тешко е да уживате во играта кога сте на работ

Ана Ололовска

Винисиус е играч на неделата во Лигата на шампионите

Ана Ололовска

Мбапе: Ноер е еден од најдобрите голмани во светот

Ана Ололовска

Кулибали може да го напушти Наполи доколку тимот не се пласира во ЛШ

Ана Ололовска