Флик: Одбраната на ПСЖ работи на ист начин како и нападот, Баерн треба да го одигра својот најдобар натпревар

Од:

Тренерот на Баерн, Ханс-Дитер Флик, ги сподели своите очекувања за финалето во Лигата на шампионите против ПСЖ.

– Се надеваме дека ќе го одиграме нашиот најдобар натпревар, ќе го играме нашиот најдобар фудбал. Само ако сме во состојба да го сториме тоа, ако играме сто проценти, тогаш ќе можеме да победиме на оваа средба. Тие примија само пет гола во ЛШ, најмалку на турнирот. Ова значи дека нивната одбрана работи исто како и нивниот напад. Имаме план за натпреварот, се надевам дека можеме да го спроведеме, изјави Флик.

Финалето во елитното фудбалско натпреварување за сезоната 2019/20 е закажано за утре со почеток во 21 часот во Лисабон.

Би можело да ве интересира

Нејмар е подготвен да потпише нов договор со ПСЖ

Ана Ололовска

Паредес е повреден и нема да игра со Манчестер јунајтед

Ана Ололовска

Милер е првиот фудбалер во Бундеслигата со 150 асистенции

Ана Ололовска

ПСЖ е подготвен да му плати на Мбапе 150 милиони евра за пет години

Ана Ололовска

Нант можна следна дестинација на Балотели

Ана Ололовска

Лорис се искачи на третото место по број на настапи за Франција

А1он