Финалето на Купот на Америка 2020 ќе се одржи во две земји

Организаторите на фудбалскиот Куп на Америка планираат необичен формат за финалето на турнирот во 2020 година.

Според „ТНТ Спорт“ два натпревари ќе се одиграат во решавачката фаза – еден во Аргентина, еден во Колумбија.

За потсетување, 47. издание на најголемиот фудбалски настан кај јужноамериканските национални тимови, организиран од КОНМЕБОЛ ќе се одржи од 12 јуни до 12 јули 2020 година во Аргентина и Колумбија.

Би можело да ве интересира

Бразил ја освои Копа Америка

Ана Ололовска

КОНМЕБОЛ со одговор до Меси

Аргентина трета на Копа Америка, Меси одби да го земе медалот

Татјана Ташкова

Гласини за оставка на Тите пред финалето на Копа Америка го потресе Бразил

Ана Ололовска

Аргентина побара запис од разговорот на судијата и видео асистентот во натпреварот со Бразил

Ана Ололовска

Копа Америка ќе има нов шампион!

Ана Ололовска