ФИФА пресуди, Олимпија мора да му плати на Просинечки

Од:

Светската фудбалска федерација (ФИФА) пресуди дека Олимпија Љубљанa е должна да го плати целиот долг кон Роберт Просинечки.

Хрватскиот фудбалски стручњак го доби случајот пред ФИФА и Олимпија нему и на неговите соработници ќе треба да му исплатат од 250 до 350 илјади евра.

Поранешниот фудбалер и тренер на Црвена звезда беше на чело на Олимпија од март до јуни 2022 година, а бидејќи не му беа исплатени парите што ги заработи, се обрати до ФИФА.

Би можело да ве интересира

Просинечки по трет пат ќе се оперира во Сараево

Ана Ололовска

Просинечки заврши во болница поради исцрпеност

Ана Ололовска