ФИФА ќе ги прогласи најдобрите на 17 јануари

Од:

Свеченото доделување на наградата „Бест“ (The Best) ќе се одржи на 17 јануари идната година во Женева, објави денеска Меѓународната фудбалска федерација (ФИФА).

– Церемонијата ќе остане виртуелна „во согласност со здравствените мерки“, соопшти ФИФА.

Доделени ќе бидат вкупно 11 награди, од кои најзвучни традиционално се признанијата за најдобар фудбалер и фудбалерка.

Процесот на гласање почнува на 22 ноември, а завршува на 10 декември.

Би можело да ве интересира

ФИФА ги објави цените на билетите за СП во Катар

А1он

Манчини, Тухел и Гвардиола се номинирани за наградата Тренер на годината од ФИФА

А1он

Инфантино: Мундијал на две години би функционирал

А1он

ФИФА ранг-листа: Македонските фудбалери ја завршуваат годината на 67. место

А1он

Алжир го освои премиерното издание на Арапскиот куп на ФИФА

Фудбалските менаџери годинава заработиле 444 милиони евра

А1он