Фернандеш: Веруваме во Солскјер и целиот стручен штаб

Од:

Фудбалерот од средниот ред на Манчестер јунајтед, Бруно Фернандеш, рече дека тимот го поддржува тренерот Оле Гунар Солскјер.

– Секако дека поддржуваме, очигледно е дека тој е нашиот тренер. Го следиме секој ден. Ние ги следиме неговите идеи и ќе продолжиме да го правиме тоа. Веруваме во нашиот тренер и стручниот штаб. Мора да го правиме она што ни го кажува тренерот, бидејќи тој е нешто што мораме да го почитуваме. Тој е тука веќе три години и постигнавме некои резултати. Сè уште не сме освоиле ништо, вистина е, но тимот покажа дека многу порасна. Имаме многу да работиме, а и тренерот разбира дека треба да има подобрувања, но ова е дел од фудбалот. Учиме нешто ново секој ден, изјави Фернандеш.

Манчестер јунајтед вчеравечер ја победи Аталанта во натпреварот 3. коло во Лигата на шампионите со 3:2, иако на полувреме губеше со 0:2.

По осум одиграни кола во Премиер лигата, Манчестер јунајтед е шести во поредокот со 14 бода.

Би можело да ве интересира

Рангник чека работна дозвола да дебитира на клупата на Јунајтед

А1он

Саутгејт го продолжи договорот со Англија до 2024 година

Ана Ололовска

Покетино подготвен да дојде на тренерското место во Манчестер јунајтед следното лето

Ана Ололовска

Манчестер Јунајтед го потврди отказот: Солскјер секогаш ќе биде наша легенда

Катерина Павлова-Николовска

ВИДЕО: Премиер-лигата не памети вакво нешто, ќе се истепаа Клоп и Артета

Катерина Павлова-Николовска

Погба по вторпат заминува од „Олд Трафорд“

Ана Ололовска