Ферлан Менди потпиша со Реал Мадрид

Од:

Дефанзивецот на Олимпик Лион, Ферлан Менди беше официјално објавен за фудбалер на Реал Мадрид. Договорот на Французинот ќе трае до 30 јуни 2025 година. Најновиот додаток на шпанскиот гигант ќе биде официјално претставен на 19 јуни попладне.

Минатата сезона Менди зеде учество во 44 натпревари за Лион, во кои постигна 3 гола и направи 3 асистенции.

Според информациите на „РМЦ“, Реал Мадрид ќе плати за дефанзивецот 48 милиони евра без бонуси. „Трансфермаркт“ го проценува на 30 милиони евра.

Денеска на „Сантијаго Бернабеу“ беше официјално претставен напаѓачот Лука Јовиќ.

Би можело да ве интересира

Ривалдо го обвини Меси за неуспехот на Кутињо

Азар ќе ги пропушти следните два натпреварa на Реал

Ана Ололовска

Де Геа не е прв избор кај новиот селектор

Ана Ололовска

Јовиќ за Милан: Шпекулациите ме смеат

Нов удар за Реал Мадрид

Милан го бара Јовиќ од Реал

Ана Ололовска