Ферари му понуди на Фетел едногодишен договор и чека одговор до крајот на јуни

Од:

Познатиот италијански новинар Лео Турини објави инфопрмација дека Ферари му понудил на Себастијан Фетел да го обнови договорот.

dobivaj vesti na viber

Тимот од Формула 1, наводно, му нуди на Фетел договор за период од една година и би сакал да добие одговор пред почетокот на сезоната 2020 во јули.

– Ферари го покани Фетел да го обнови договорот за една година и побара одговор до крајот на јуни. Пред да започне првенството. Економските услови се разликуваат од тековниот договор на Себастијан. Ако преговорите пропаднат, или ако Фетел одбие, тогаш Ферари дефинитивно ќе се обиде да го донесе во тимот Карлос Саинц, соопшти Турини.

Би можело да ве интересира

Чешката полиција со луксузно Ферари ќе гони криминалци

Шарл Леклер ќе стартува од пол-позицијата во Франција

Епл ТВ-плус најавува тркачка серија на Стивен Најт

Ферари ја брани стратегијата, Леклер останува разочаран

Ферстапен стравувал дека Ферари се пребрзи

А1он

Ферари му го подари победничкиот болид на својот возач Леклер

Жарко Настоски