Фелипе ја напушти Шкендија

Од:

Бразилецот Хуан Фелипе ја прекина соработката со тетовскиот клуб Шкендија, соопштија од клубот.

Оттаму додаваат дека договорот е спогодбено раскинат по само три месеци од новата сезона.

– Шкендија му се заблагодарува на Хуан Фелипе за неговиот придонес во црвениот дрес за време на периодот додека беше со нас. Му посакуваме среќа во иднина, се вели во соопштението на Шкендија.

Би можело да ве интересира

Валон Ахмеди премина од Шкендија во белорускиот шампион Солигорск

Ана Ололовска

Второ странско засилување во Ренова, потпиша Словенецот Марко Гајиќ

Ана Ололовска

Чеферин: Пласманот на македонската репрезентација на ЕП е шанса за промоција на една мала држава

Ана Ололовска

ФК Тетекс Тетово со победа ја заврши есенската полусезона во Втората лига запад

Ана Ололовска

ПМФЛ: Шкендија есенски првак

Ана Ололовска

ВМФЛ: Брегалница и Скопје есенски прваци

Ана Ололовска