Фелаини официјално уште две години во Манчестер Јунајтед

Од:

Договорот на белгискиот фудбалер Мауран Фелаини со Манчестер Јунајтед истекуваше утре, но раководството на клубот во последен момент успеа да го убеди да остане на „Олд трафорд“.

Иако Фелаини пропушти голем дел од сезоната, сепак тренерот на Јунајтед, Жозе Мурињо, одлучи да го задржи белгискиот фудбалер.

– Би сакал да му се заблагодарам на Мурињо, бидејќи секогаш имаше доверба во мене, истакна по потпишувањето на новиот договор Фелаини.

Тој со Јунајтед потпиша двегодишен договор со можност за продолжување на соработката.

– Среќен сум што останува кај нас. Верував дека има желба да остане тука, наведе Мурињо.

Фелаини во Јунајтед дојде од Евертон, а меѓу клубовите кои се интересираа за негов ангажман беше и Милан.

Би можело да ве интересира

Солскјер: Во клучните моменти, сè се сврте против Манчестер јунајтед

Што може да значи Брегзит за британскиот фудбал?

Ана Ололовска

Алиоски по стоти пат во дресот на Лидс

Ана Ололовска

Ливерпул му платил отштета од милион фунти на Манчестер сити

Ана Ололовска

Жиру може да го напушти Челси во јануари

Сколс: Не мислам дека заминувањето на Погба ќе биде голема загуба за Манчестер

Ана Ололовска