Федерер го освои 100. АТП трофеј во кариерата

Од:

Швајцарскиот тенисер Роџер Федерер го победи Стефанос Циципас од Грција, попладнево во финалето на турнирот во Дубаи со 2-0. За Федерер ова беше јубилеен 100-ти трофеј од АТП турнирите и осми во Дубаи..

Двата сета Швајцарецот ги доби со по 6:4.

Мечот траеше еден час и девет минути.

Наградниот фонд на престижниот турнир во Обединетите Арапски Емирати изнесуваше 2,7 милиони долари.

Би можело да ве интересира

Шарапова: Нема ништо подобро од вечерен меч на УС Опен

Ана Ололовска

Иванишевиќ меѓу номинираните за влез во Куќата на славните

Медведев преку Гофин до трофејот во Синсинати

Ана Ололовска

Медведев го елиминираше Ѓоковиќ

Познати полуфиналните двојки на „Мастерс“ турнирот во Синсинати

Ѓоковиќ избори четвртфинале во Синсинати