Фаворитите сигурни на попладневните дуели во Серија А

Од:

Во Италијанското фудбалско првенство викендов на програмата се натпреварите од 19.коло. Попладнево три бода освоија фаворитите Интер, Аталанта, Рома и Лацио.

Постигнати резултати:
Удинезе – Интер 1:2,
Киево – Аталанта 1:4,
Џенова – Рома 0:1,
Лацио – Кротоне 1:0,
Сасуоло – Торино 0:0.

Вечерва играат:
Милан – Каљари и
Јувентус – Болоња.

На првите две средби од оваа рунда одиграни вчера победи забележаа домашните екипи:
Емполи – Палермо 1:0,
Наполи – Сампдорија 2:1.

Натпреварот Пескара – Фиорентина е одложен.

Табела: Јувентус 42 бода, Рома 41, Наполи 38, Лацио 37, Аталанта 35, Милан 33, Интер 33,…

Би можело да ве интересира

Минимална победа на Русија против дебитантот на Европските првенства Финска

Жарко Настоски

ЕУРО2020: Чешка ја порази Шкотска во Глазгов

Жарко Настоски

ВИДЕО: Чехот Шик го постигна еден од најубавите голови во историјата на европските првенства

Жарко Настоски

Вработени на Инфективната клиника добија билети за Европското првенство

Жарко Настоски

Наесен повторно фудбал пред полни стадиони, најави првиот човек на УЕФА

Жарко Настоски

За Англија сѐ помалку од полуфинале на Европското првенство е неуспех, вели Саутгејт

Жарко Настоски