Фаворити на Груевски се Аргентина и Германија

Од:

На фудбалското првенство, кое започнува вечерва во Бразил премиерот Никола Груевски нема да навива за никого посебно, но има свои фаворити:

-Нема да имам многу време да гледам фудбал имајќи ги во обзир обврските. Можеби делови од неколку натпревари, евентуално финалните натпревари и тоа ќе биде се. Не можам да прогнозирам кој ќе победи, нема да навивам посебно за никого, како фаворити ми се истакнуваат Аргентина и Германија, пренесува Економски.мк.

Би можело да ве интересира

ФИФА го прогласи голот на Родригез против Уругвај за најубав на СП во Бразил

Емир Латифовиќ

ФИФА призна дека судијата ја исфрли БиХ од Мундијалот

Емир Латифовиќ

Рицоли: Крамер ме праша дали е финале

Емир Латифовиќ

(ВИДЕО) Северна Кореја слави: Го победила Бразил со 8:1 вo финалето на СП

Ана Ололовска

Катар потврди дека ќе го организира СП 2022

Емир Латифовиќ

Си отиде циркусот на ФИФА, што му останува на Бразил, а што нам?

Ана Ололовска

Leave a Comment

twenty − twelve =