Фалкао индиректно најави преселба во Париз

Од:

Франција е прекрасна земја, а ПСЖ има амбициозен проект, па не е исклучено наскоро и почесто да се гледаме, истакна Фалкао, најдобриот играч на Атлетико Мадрид. Со оваа изјава дадена за една француска телевизија, Фалкао навести негово преоѓање во ПСЖ.

26-годишниот напаѓач, од доаѓањето во Ателтико Мадрид пред една и пол сезона, веќе има постигнато 57 голови. Неговата вредност клубот ја проценува на 60 милиони евра, 20 повеќе од платеното тој да биде играч на екипата од „Висенте Калдерон“.

Со евентуалната преселба на Фалкао во Париз, ПСЖ би добил тендем во нападот, Ибрахимовиќ-Фалкао со кој би бил конкурентен во борбата за титулата во Лигата на шампионите.

Освен ПСЖ, интерес за Фалкао досега покажуваат и Челзи и Реал Мадрид.

Би можело да ве интересира

Марсеј понуди девет милиони евра за Милик, Наполи бара повеќе

Ана Ололовска

Покетино за победата над Брест: Среќни сме од резултатот, но ПСЖ има уште многу да поправи

Ана Ололовска

Марсеј е подготвен да го купи Милик за осум милиони евра

Ана Ололовска

Ди Марија не ги вклучи Ибрахимовиќ, Нејмар и Мбапе во симболичниот тим на ПСЖ

Ана Ололовска

ПСЖ објави за крај на соработката со тренерот Тухел

Ана Ололовска

ПСЖ нема да го пушти Паредес да замине во друг клуб

Ана Ололовска

Leave a Comment

2 × five =