Фабрегас може да си замине од Монако

Од:

Фудбалерот од средниот ред на Монако, Сеск Фабрегас, може да го напушти тимот, пренесува „France Football“. Тој има понуда од Саудиска Арабија од клубот Ал-Гарафа.

На сметка на 33-годишниот Шпанец минатата сезона се три асистенции на 22 натпревара. Договорот на Фабрегас со Монако важи до летото 2022 година.

„Transafermarkt“ ја проценува неговата вредност на 6,5 милиони евра.

Би можело да ве интересира

Анхел Ди Марија казнет со 4 натпревари за плукање

Ана Ололовска

ПСЖ започна преговори за Деле Али, Мурињо даде интересно објаснување за неговото отсуство

Ана Ололовска

Депај останува во Лион

Ана Ололовска

Фудбалерите на ПСЖ се незадоволни од Тухел

Ана Ололовска

Ди Марија може да пропушти шест натпревари поради плукање противнички играч

Ана Ололовска

Леонардо ги критикуваше играчите на ПСЖ за неумереност на натпреварот против Марсеј

Ана Ололовска