Фабрегас ги прогласи Венгер и Мурињо за најдобри тренери во неговата кариера

Од:

Фудбалерот од средниот ред на Монако, Франсеск Фабрегас, кажа кои тренери ги смета за најдобри во својата кариера.

– Работев со најдобрите. Арсен Венгер и Жозе Мурињо за мене се најдобрите во мојата кариера, изјави 32-годишниот играч од средниот ред.

Под водство на Арсен Венгер, Фабрегас ја започна својата професионална кариера во Арсенал, а со Жозе Мурињо работеше во Челси, со кого го освои англискиот шампионат во 2015 година.

Би можело да ве интересира

Шефот на Лион повторно изрази незадоволство од прекинувањето на Лига 1

Ана Ололовска

Бенасер се согласи на договор со ПСЖ

Ана Ололовска

Ди Марија има несоница и депресија поради паузата во сезоната

Ана Ололовска

ПСЖ потпиша договор со Икарди до 2024 година

Ана Ололовска

Депај се опорави од повредата на коленото и ќе започне со тренинзи за една недела

Ана Ололовска

ПСЖ понуди 60 милиони евра за Милинковиќ-Савиќ

Ана Ололовска