Евролигата ќе заседава за финансиските последици од коронавирусот и состојбата со Панатинаикос

Од:

Советот на Евролигата денес ќе одржи состанок во форма на видео-конференција, на која ќе се разговара за финансиските последици од коронавирусот и состојбата со Панатинаикос.

Финансиските импликации од пандемијата се очекува да предизвикаат промени во финансиските ограничувања на фер-плеј за клубовите кои учествуваат во најелитното европско кошаркарско натпреварување.

На средбата ќе се осврне и на состојбата во Панатинаикос, кој претходно ја објави својата намера да го напушти турнирот.

Би можело да ве интересира

Ник Калетес нов член на Барселона

Ана Ололовска

Шенгелија потпиша за ЦСКА

Ана Ололовска

Пау Гасол е близу до враќање во Барселона

Ана Ололовска

Де Коло и Весели остануваат во Фенербахче

Ана Ололовска

Јасикевичиус нов тренер на Барселона

Ана Ололовска

Обрадовиќ го напушти Фенербахче

Ана Ололовска