Евролига ја казни ЦСКА поради кршење на финансискиот фер-плеј

Од:

Дисциплинската комисија при кошаркарската Евролига ја казни ЦСКА Москва со 42 илјади евра за прекршување на правилата за финансиски фер-плеј, објави прес-службата на организацијата.

Рускиот тим е парично санкциониран, бидејќи не ја обезбеди потребната документација и не ги запази роковите утврдени со правилата на дисциплинскиот кодекс на Евролига.

ЦСКА ги прекршила правилата меѓу сезоните 2017/18 и 2018/19.

Би можело да ве интересира

Ларкин со демант за медиумите: Ќе играм за Турција, ама име не менувам

Шејн Ларкин ја негираше промената на името

Ана Ололовска

Ердоган му го врачи на Ларкин дресот на турската репрезентација

Ана Ололовска

Кошаркарска победа на суд: ФИБА доби случај против Евролигата

Драган Поповски

Евролига: Ларкин е МВП за јануари

Драган Поповски

Макаби Тел Авив го привлече Стадемаер

Драган Поповски