Евролига: 15-та победа за ЦСКА Москва

Од:

Кошаркарите на ЦСКА Москва ја остварија 15-та победа сезонава во Евролигата откако вечерва пред своите навивачи го совладаа тимот на Анадолу Ефес со 80:77. Со овој триумф ЦСКА Москва се врати на првата позиција на табелата.

Кај победничкиот тим пет играчи имаа двоцифрен број поени, а најпрецизен беше Нандо Де Коло со 14 поени. Најефикасен на дуелот беше Томас Ертел од Анадолу Ефес со 24 поени.

На другите два дуела одиграни вечерва победија гостинските екипи: Дарушафака – Жалгирис 66:69 и Барселона – Басконија 79:93.
Во тек се натпреварите: Олимпијакос – Бамберг и Реал Мадрид – Армани Милано.

На вчера одиграните дуели: Црвена Звезда – Панатинаикос 72:66, Фенербахче – Галатасарај 85:80 и Макаби – Уникс Казан 60:52.

Би можело да ве интересира

ЦСКА му понуди нов договор на Итудис

Ана Ололовска

Итудис подготвен да го продолжи договорот со ЦСКА

Ана Ололовска

Клајберн прогласен за МВП на „Фајнал фор“ во Евролигата

Ана Ололовска

Тренерот на Ефес ги спореди учесниците на Ф4 со најдобрите НБА-лигаши

Ана Ололовска

Евролига: ЦСКА го детронира Реал Мадрид по неверојатен пресврт

Ана Ололовска

Ефес го победи Фенербахче и се пласираше во финалето на Евролигата