Еузебио Ди Франческо нов тренер на Каљари

Од:

Еузебио Ди Франческо е назначен за нов тренер на Каљари, објавено е на официјалната веб-страница на „црвено-сините“.

Педесетгодишниот фудбалски стручњак потпиша договор на две сезони – до летото 2022 година.

Претходниот клуб на Ди Франческо беше Сампдорија.

Според пишувањата во италијанските медиуми, тренерот ќе заработува 1,8 милиони евра по сезона.

Во сезоната 2019/20, Каљари го освои 13. место во Серија А со 45 бода.

Би можело да ве интересира

Пирло со триумф дебитира на клупата на Јувентус

Ана Ололовска

Суарез можеби нема да се пресели во Јувентус, тој нема време да добие државјанство

Ана Ололовска

Видал пристигна во Милано

Ана Ололовска

Пандев со гол ја започна сезоната во Серија А

Ана Ололовска

Интер ќе даде 1 милион евра на Барселона за Видал

Ана Ололовска

Каљари сака да го врати Наинголан

Ана Ололовска