ЕСПН: Фудбалерите на Реал Мадрид се потресени од вестите за желбата на Меси да ја напушти Барселона

Од:

Фудбалерите на Реал Мадрид емотивно реагираа на веста дека капитенот на Барселона, Лионел Меси има намера да го напушти каталонскиот клуб.

Според „ЕСПН“, повикувајќи се на извор близок до играчите на мадридскиот клуб, тие биле шокирани од веста дека Меси ја известил Барса дека сака да си замине.

„Најпрво фудбалерите реагираа со недоверба на оваа информација. Не веруваа дека Аргентинецот сериозно одлучил да го смени клубот. Беа шокирани што Меси реши да си замине од Барса во толку тежок момент за клубот. Покрај тоа, тие беа изненадени од тоа како играчот одлучи да постапи по ова прашање“, стои во веста на „ЕСПН“.

Би можело да ве интересира

Шпански медиуми: Меси ја изневерил сопругата со новинарка која ја следи репрезентацијата

Модриќ повеќе не е резерва, повторно е во првите 11 на Реал

Предраг Петровиќ

Два гола на Англичанецот за победа на Реал Мадрид против Барса

Откриени резултатите-познато кој годинава ќе ја освои Златната топка

Главниот услов за враќање на Меси во Барселона е исполнет, одлуката останува на него

Модриќ и Крос не се задоволни од ситуацијата во Реал Мадрид