Еспањол по поразот од Барселона испадна од Ла Лига

Од:

Еспањол е првиот тим кој на три кола пред крајот на Ла Лига остана без теоретски шанси за опстанок. Во градското дерби, „сино-белите“ синоќа загубија од Барселона со 1:0.

По 35 кола Еспањол е последен на табелата со недостижни 11 бода зад првиот тим кој се наоѓа надвор од опасната зона.

Од друга страна, Барселона со новите три гола заработени по заслуга на стрелецот Луис Суарез, дојде до 76, односно бод помалку од лидерот Реал Мадрид кој допрва треба да гио игра својот натпревар од 35. коло.

Би можело да ве интересира

Барселона е подготвена да го продолжи договорот со Семедо

Ана Ололовска

Барселона му понуди договор на Вилијан

Ана Ололовска

Силва има понуди од Шпанија, САД и Обединетите Арапски Емирати

Ана Ололовска

Алаба сака да ја продолжи кариерата во Барселона

Ана Ололовска

Артур не сака да ја заврши сезоната во Барселона

Ана Ололовска

Кепа сака да се врати во Шпанија, бира меѓу Атлетико и Севиља

Ана Ололовска