Ериксен ниту имал коронавирус, ниту пак примил вакцина против Ковид-19

Од:

Во јавноста се појавиja неосновани тврдења дека Кристијан Ериксен изгубил свест и колабирал бидејќи неодамна примил вакцина против Ковид-19.

Овие информации ги објавија од клубот чиј дрес го носи тој, Интер.

„Тој ниту имаше коронавирус, ниту пак имаше примено вакцина против Ковид-19“, изјави Бепе Марора, директор на Интер.

Состојбата на играчот на данската репрезентација Ериксен е стабилна, откако тој на вчерашниот натпревар со Финска колабираше на теренот, а лекарската служба итно почна со реанимација.

Докторите го реанимираа повеќе од 15 минути, по што беше пренесен во болница.

Би можело да ве интересира

Саутгејт: Англија треба да го освои Светското првенство за да го заборави неуспехот во финалето на Еуро 2020

А1он

Шкотски весник предлага Манчини да биде прогласен за почесен граѓанин на земјата

Ана Ололовска

Донарума за последниот пенал во финалето: Не славев затоа што не знаев дека победивме

Ана Ололовска

ВИДЕО: Хаос во Лондон по финалето на ЕУРО, повредени 19 полицајци, уапсени 49 лица

ВИДЕО: Италијанците го донесоа европскиот пехар во Рим

Катерина Павлова-Николовска

Италија нов европски шампион во фудбал

Мери Јордановска