ЕП 2020: Македонија освои бод на гостувањето кај Словенија

Од:

Репрезентацијата на Македонија ремизираше 1:1 против Словенија на гостински терен во второто коло од квалификациите за ЕП 2020.

Миха Зајц во 34-тата минута донесе водство за Словенија, додека Енис Барди со убав гол во 47-та минута го израмни резултатот.

По првите две одиграни кола во квалификациите Македонија има четири бода. Во следното коло, кое на програмата е на 7 јуни, ќе играме на домашен терен против Полска.

Група „Г“:

1. Полска 6
2. Израел 4
3. Македонија 4
4. Словенија 2
5. Австрија 0
6. Летонија 0.

Би можело да ве интересира

Романија ја порази Англија на ЕП 21

Ана Ололовска

Роналдо: Одигравме добро, но топката едноставно не нè сакаше

Ана Ололовска

Роналдо се повреди на натпреварот со Србија

Ана Ололовска

Квалификации за ЕП 2020: Англија и даде 5 гола на Црна Гора, Франција продолжи шампионски

Ана Ололовска

Далиќ: Против Хрватска сите играат со 200 отсто

Ана Ололовска

Резултати и стрелци од второто квалификациско коло за ЕП 2020

Ана Ололовска