Емилијано Мартинез славеше со бебешка кукла со ликот на Мбапе

Од:

Аргентинците ја освоија светската титула, но заборавија на спортските манири и почитта кон ривалите. Ова особено важи за голманот Емилијано Мартинез кој покажа тотална непочит кон Килијан Мбапе.

На прославата во отворениот автобус во Буенос Аирес носеше бебешка кукла со ликот на Мбапе, асоцирајќи дека тој се уште е надораснат за да ја победи Аргентина. Сепак, и покрај поразот на пенали, Мбапе дури четири пати ја тресеше мрежата на Мартинез, даде хет – трик во текот на мечот, а го реализираше и пеналот при изведувањето на ударите од белата точка.

Би можело да ве интересира

Силен земјотрес ја погоди Аргентина

Силен земјотрес ја погоди Аргентина

Крвнички е убиен милионер, неговото тело е искасапено на делови

Горан Наумовски

Инфлацијата во Аргентина надмина 100 отсто

ВИДЕО: Аргентина ја совлада Панама со 2:0, Меси со 800 гола во кариерата

Предраг Петровиќ

Земјотрес со јачина од 6,4 степени во Аргентина

Ана Ололовска