Емери: Арсенал не заслужил да биде поразен од Шефилд

Од:

Тренерот на Арсенал, Унаи Емери рече дека неговиот тим не заслужи да биде поразен од Шефилд јунајтед.

– Не заслуживме пораз. Го искористија моментот. Не треба да примаме вакви голови. Создадовме повеќе шанси од Шефилд, но не реализиравме. Заслуживме повеќе, но стана тешко кога го отворија резултатот. Имаме многу млади играчи во составот кои се стекнуваат со искуство, но треба да победуваме, изјави Емери.

„Топчиите“ синоќа во 9.коло од Премиер лигата загубија за прв пат по пет натпревари.

Би можело да ве интересира

Арсенал му нуди на Обамејанг плата од 12 милиони евра по сезона

Ана Ололовска

Агентот на Игало потврди дека Манчестер јунајтед е близу до продолжување на закупот на играчот до јануари

Ана Ололовска

Мурињо не смета на трансфер на Кутињо, плата на играчот е премногу висока за Тотенхем

Ана Ололовска

Наполи е подготвен да направи попуст за Милик за клубовите во Премиер лигата

Ана Ололовска

Ограбена куќата на Марез, штетата преку пола милион фунти

Ана Ололовска

Марез: Сега е време Манчестер сити да ја освои Лигата на шампионите

Ана Ололовска