Елмас: Горд сум што сум Македонец

Од:

Стрелецот на два гола во синоќешната победа на Македонија над Летонија со 3:1 – Елиф Елмас, на социјалната мрежа Фејсбук по вчерашната одлична партија напиша дека е горд што е Македонец, и го поздрави Горан Пандев, кој го одигра јубилејниот 100-ти натпревар во „жолто-црвениот“ дрес.

Елмас влезе во игра во 23-тата минута на местото на повредениот Ферхан Хасани и во 29-тата веќе реализира за 2:0, а во судиското продолжение ги потврди трите бода за нашата селекција со одличен гол, кој денеска се врти по социјалните мрежи ширум Европа.

„Гранде Пандев! Горд сум што сум Македонец“, напиша Елмас

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: Во Приштина му подигнаа споменик на фудбалерот Фадиљ Вокри, го откри премиерот Курти

Жарко Настоски

Шкендија и Шкупи ги дознаа можните противници во следното коло од Конференциската лига

Жарко Настоски

Палестинската фудбалска асоцијација и се заблагодарува на Барса што одби да игра во Ерусалим

Ана Ололовска

Саудиска Арабија сака заедно со Италија да го организира Светското првенство во 2030 година

Жарко Настоски

Саутгејт ќе размисли дали би прифатил нов договор

Жарко Настоски

Италија нов европски шампион во фудбал

Мери Јордановска