Елмас го продолжи договорот со Наполи

Од:

Македонскиот фудбалски репрезентативец, Елиф Елмас го продолжи договорот со Наполи до 2025 година.

Клубот соопшти дека ги продолжува договорите и со Ди Лоренцо и Марио Руи.

– Официјално се обновени договорите на Ди Лоренцо, Елмас и Марио Руи до 2025 година, стои во соопштението на клубот.

Би можело да ве интересира

Интер одби да го продаде Лукаку на Челзи за 130 милиони евра

Ана Ололовска

Киево прогласи банкрот и е исклучен од Серија Б

Ана Ололовска

Рома нуди 15 милиони евра за Лангле, Барса сака најмалку 25

Ана Ололовска

Буфон: Следува Мундијалот 2022, сонувам, но Манчини тешко дека ќе ми се јави

Ана Ололовска

ВИДЕО: Мурињо користи дронови и голем екран на тренинзите на Ромa

Ана Ололовска

Рома извојува победа со двоцифрена разлика на првиот натпревар под водство на Мурињо

Ана Ололовска