Екс-претседателот на Барселона: Ако Реал беше лидер, првенството ќе завршеше пред предвиденото

Од:

Поранешниот претседател на Барселона, Жоан Гаспар, изрази став дека првенството на Шпанија не е завршено пред предвиденото, поради фактот што Реал Мадрид не го зазема првото место.

– Ако Реал Мадрид беше лидер во времето кога сезоната беше прекината, турнирот во лигата ќе завршеше, изјави Гаспар за „АС“.

Во моментов, Барселона е водечка во Ла Лига со 58 бода од 27 натпревари. Реал има 56 бода на второто место.

Точниот датум за продолжување на шпанскиот шампионат, прекинат поради пандемијата на коронавирус, сè уште не е познат. Претходно беше објавено дека првиот натпревар по паузата може да се случи на 11 јуни.

Би можело да ве интересира

Реал на плус четири, титулата во Ла Лига се поблиску

Ана Ололовска

Зидан објасни зошто Азар нема да игра со Хетафе

Ана Ололовска

Претседателот на Барселона незадоволен од Гризман

Ана Ололовска

Бускетс се предаде: Реал веројатно нема да изгуби поени

Ана Ололовска

Сетиен по ремито против Атлетико: Губењето поени ги намали нашите шанси за титулата

Ана Ололовска

Атлетико веќе не се интересира за Кавани

Ана Ололовска