Екипата на Карпош Соколи го напушти теренот на дуелот против Теодо во БИБЛ лигата

Од:

Екипата на Карпош Соколи вечерва незадоволна од судиските одлуки на судиите од Бугарија на дуелот со Теодо што се играше во СЦ „Борис Трајковски“ го напушти теренот на натпревар од БИБЛ лигата при резултат 60:61 за гостите. Македонскиот прволигаш во текот на целиот натпревар имал забелешки на судењето, а теренот го напушти во 27.минута.

dobivaj vesti na viber

На официјалната интернет страница на БИБЛ натпреварот е веќе регистриран со 0-20 за гостите. Голема е веројатноста дека по овој натпревар македонскиот освојувач на Купот веќе нема да се натпреварува во БИБЛ лигата.

На вториот натпревар од Б групата Куманово го победи Пеќ на домашен терен со 80:76. Најефикасен на дуелот беше Данило Мијатовиќ со 31 поен.

Табела Б група: Куманово 4-1(победи-порази), Теодо 3-2, Пеќ 2-3, Карпош Соколи 1-4.

Вчера во натпревар од А групата Кожув во Гевгелија ја победи Сутјеска со 94:65, а утре се игра дуелот Берое – Фени Индустри.
Табела А група: Берое 4-0 (победи-порази), Кожув 2-3, Сутјеска 2-3, Фени Индустри 1-3.

Би можело да ве интересира

БИБЛ лига: ТФТ поразен на гостувањето во Приштина

А1он

БИБЛ: ТФТ со две победи се враќа од Бугарија

А1он

Убедлив пораз на ТФТ на гостувањето кај Ирони Нахарија

А1он

Втор пораз на Куманово во БИБЛ лигата

А1он

Стартна победа на ТФТ Скопје во БИБЛ лигата

А1он

ФМП Академија го доби „македонското дерби“ на стартот на БИБЛ лигата

А1он