Една победа го дели МЗТ Скопје од осмата титула

Од:

Една победа ги дели кошаркарите на МЗТ Скопје Аеродром од освојување на осмиот шампионски трофеј, откако попладнево во Гевгелија го совладаа Еуро Никел со 95:91.

По овој триумф аеродромци поведоа со 2-0 во финалната серија од плејофот која се игра до три победи.

Најзаслужни за „брејкот“ се репрезентативците Бојан Крстевски кој постигна 22 поена и Андреј Магдевски со 20.

Во поразениот тим се истакна Роберт Рикиќ со 33 поени.

Следниот натпревар ќе се игра вo недела во СЦ „Јане Сандански“ во Скопје.

Би можело да ве интересира

Бен Симонс ќе ги бојкотира тренинзите и натпреварите на Филаделфија

А1он

Итудис ќе биде нов селектор на грчките кошаркари

А1он

МЗТ Скопје ќе ја бојкотираа репрезентацијата, побара солидарност од сите прволигаши

А1он

МЗТ Скопје го вклучи во тимот 15-годишниот Величковски

А1он

Шенгелија, избран за претседател на синдикатот на играчи во Евролигата

А1он

Општина Аеродром домаќин на Меѓународниот кошаркарски турнир „Драган Василов – Цевка“