Џошуа: Не се плашам од Вајлдер

Од:

Ентони Џошуа и Дионтеј Вајлдер веќе подолго време водат војна. Од обете страни не престанаа да упатуваат закани, но последниот удар беше упатен од Британецот.

– Би излегол на рингот против него за да го нокаутирам.Тоа ќе биде борба меѓу шампиони. Нема да му дозволам да се чувствува пријатно во рингот против мене. Не се плашам од Дионтеј Вајлдер, иако знам дека е опасен, рече Џошуа за „Скај Спортс“.

Тој потврди дека ќе го гледа со голем интерес реваншот меѓу Вајлдер и Тајсон Фјури на 22-ри февруари.

Во исто време тој треба да се подготви за натпревар со Кубрат Пулев.

Би можело да ве интересира

Двајца боксерски репрезентативци од Македонија останаа заглавени во Лондон

А1он

Македонските боксери ги добија противниците за олимписките квалификации

Мајката на трите деца на Флојд Мејведер пронајдена мртва

А1он

ВИДЕО: Боксерката од Полска се шегуваше на сметка на колешката од Кина за коронавирусот, па го доби „одговорот“ во рингот

А1он

Мејведер сака 600 милиони долари за борба против Хабиб

А1он

Официјално: Џошуа против Бугаринот Пулев на 20 јуни во Лондон

Ана Ололовска