Џон Тери поради семејството ја одби понудата на Спартак Москва

Од:

Легендарниот англиски фудбалер Џон Тери ја одби понудата на Спартак од Москва, а како причина за оваа одлука се наведува неговата желба повеќе време да минува со семејството.

Тери викендов ги помина медицинските прегледи и требаше да потпише едногодишен договор со рускиот клуб, но работата во последен момент се изјалови.

– Спартак е многу амбициозен клуб и импресиониран сум од нивниот професионализам. Но по разговорите со моето семејство, одлучивме дека тоa во моментов не е најдобар потег зa нас, истакна 37-годишниот фудбалер.

Летово на Тери му истече договорот со Астон Вила и како слободен играч можеше да премине во Спартак.

Би можело да ве интересира

Ливерпул запрен, но не и поразен

Ана Ололовска

Солскјер со провокација до Ливерпул: Нема да чекаме 30 години до наредната титула

Ана Ололовска

Лидс со победа ја одбележа 100-годишнината

Ана Ололовска

Евертон се интересира за Алегри

Ана Ололовска

Матип го продолжи договорот со Ливерпул до 2024 година

Клоп: Изгледа дека Манчестер Јунајтед е единствениот тим што сака да игра со нас во моментов

Ана Ололовска