Двајца кандидати меѓу фаворитите за тренерското место во Тотенхем

Од:

Англискиот фудбалски клуб Тотенхем Хотспур започна да бара нов тренер. По отказот на Жозе Мурињо, клубот не се одлучи за постојан шеф на стручниот штаб, но сега клубот има двајца кандидати, пишува „Дејли експрес“.

Станува збор за селекторот на белгиската репрезентација, Шпанецот Роберто Мартинез и за португалскиот тренер и предводник на Вулверхемптон, Нуно Еспирито Санто.

Се пренесува дека „мамузите“ веќе стапиле во контакт со шпанскиот специјалист и може да потпишат договор со него по завршувањето на Евро 2020 кое ќе се игра претстојното лето.

Би можело да ве интересира

Нови навивачки инциденти во францускиот фудбал

А1он

Ето се кандидираше за прв човек на камерунскиот фудбал

А1он

Демба Ба замина во фудбалска пензија

А1он

ФИФА може да ја укине забраната за бразилските играчи на следните натпревари во Премиер лигата

А1он

Санто прогласен за најдобар тренер во Премиер лигата за август

А1он

Венгер очекува Халанд да се пресели во клуб од Премиер лигата во наредните години

А1он