„Дупла круна“ за Баерн

Од:

Екипата на Баерн Минхен вечерва на „Олимпискиот стадион“ во Берлин го победи Лајпциг со 3:0 во финалето на Германскиот фудбалски куп и на тој начин стигна до „дупла круна“.

Стрелци на головите беа Роберт Левандовски (два) и Кингсли Коман. За Баварците ова е 19-ти трофеј од националниот куп. Претходно, Баерн Минхен по 29-ти пат стана шампион на Германија.

Би можело да ве интересира

Ројс: Ќе бидам среќен ако Меси игра против нас

Почина тренер рекордер кој водеше 55 екипи од 32 земји

Ана Ололовска

Дортмунд на чело во Бундеслигата по победата над Леверкузен

Кутињо: Сакам да се заблагодарам на Баерн со голови и добри перформанси на теренот

Клинсман: На Германија и требаат контролни натпревари против Аргентина и Шпанија

Ана Ололовска

Баерн Минхен објави рекордни приходи