Дрогба се враќа во Челзи

Од:

Прославениот напаѓач на шампионот на Европа, се враќа во својот сакан клуб.

Имено, Дрогба ќе се врати во Челзи само додека трае паузата на фудбалското првенство во Кина.

Тој би се вратил во својот поранешен клуб како би ја сочувал својата форма и физичката подготвеност и затоа побара дозвола од својот сегашен клуб да им се придружи на “сините”.

“Мислам дека постои шанса да се вратам во Челзи и да тренирам со екипата додека не почне Африканскиот куп на нации. Сепак прво ќе мора да го прашам мојот клуб, а секако и Челзи, за да ми дозволат” – изјави Дидие Дрогба.

Во Кина е завршено првенството. Клубот на Другба, Шангај Шенхуа заврши како деветти, а Дрогба постигна осум погодока на единаесет натпревари.

Би можело да ве интересира

Роналдо: Рангник направи многу промени во Манчестер, му треба време да ги пренесе своите идеи

Ана Ололовска

Кутињо: Му се восхитувам на Џерард, ми кажа за амбициите на Астон Вила

Ана Ололовска

Покетино сè уште е во таен контакт со Манчестер јунајтед

Ана Ололовска

Ливерпул понуди 70 милиони евра за Луис Дијаз, Порто сака 80 милиони

Ана Ололовска

Манчестер јунајтед не му понудил на Погба договор од 500.000 фунти неделно

Ана Ололовска

Менди со кауција пуштен од притвор

Ана Ололовска

Leave a Comment

fifteen + 3 =