Дражен Петровиќ во листата на најдобрите пет шутери во историјата на НБА

Од:

Поранешниот играч во НБА, Реџи Милер, ја именуваше својата верзија на најдобрите пет шутери во историјата на најсилната светска кошаркарска лига.

Петтото место, според екс-играчот, го делат Дел Кари и неговиот син Стефан.

На четвртото место е Реј Ален.

Милер го постави легендарниот хрватски кошаркар, Дражен Петровиќ на третото место.

Познатиот снајперист му го додели второто место на Дејл Елис.

Прво место на списокот на Милер со најдобри стрелците го зазеде Лери Бирд.

Би можело да ве интересира

Рестартот на НБА изгласан со 29:1 гласови

А1он

Ковингтон ги повика американските демонстранти да се воздржат од вандализам

Ана Ололовска

Последниот натпревар од сезоната во НБА-лигата ќе се одржи најдоцна до 12 октомври

Ана Ололовска

Скандал во САД, НБА-ѕвезда брутално претепа млад човек на сред улица

Ана Ололовска

НБА планира рестарт во Орландо со 20-22 екипи

Ана Ололовска

Кармело Ентони: Не ми се допаѓаат споредбите меѓу Леброн и Џордан

Ана Ололовска