Дончиќ се опорави од повредата на раката

Од:

Сопственикот на Далас Маверикс, Марк Кјубан, изјави дека лидерот на тимот, Лука Дончиќ, се опоравил од повредата на раката, додека трае суспензијата на сезоната поради коронавирусот.

– Нема да лажам, Лука имаше проблеми со раката. Сега тоа е надминато. Тој е подготвен да се врати на теренот, изјави Кубан.

Во февруари, за време на натпреварот со Сан Антонио спарс, словенечкиот кошаркар го повреди левиот палец.

Би можело да ве интересира

БИБЛ лигата планира нов натпреварувачки систем и унапредени финансиски услови за клубовите

А1он

Јанис: Мораме психички да се подготвиме за најтешката сезона досега

А1он

Новата сезона во АБА лигата започнува на 19 септември

А1он

Легендата на НБА Винс Картер објави повлекување по 22 сезони

А1он

Обрадовиќ го напушти Фенербахче

Ана Ололовска

Јака Блажич останува уште две сезони во Цедевита Олимпија

А1он