Дончиќ по поразот од Хјустон: Нашиот тим имаше ужасен натпревар

Од:

Кошаркарот на Далас маверикс, Лука Дончиќ беше разочаран по средбата со Хјустон одиграна ноќеска.

Далас загуби со 102:93.

– Секој има лоши вечери, нели? Па, нашиот тим одигра ужасен натпревар вечерва. Мора брзо да заборавиме на оваа средба и да продолжиме понатаму, рече Словенецот.

Тој натпреварот го заврши со 23 поени, меѓутоа со слаба реализација (9 од 26 од поле).

Би можело да ве интересира

Ламаркус Олдриџ предвреме ја завршува кариерата поради срцеви проблеми

Жарко Настоски

Крис Пол влезе во Топ 5 во историјата на НБА според бројот на украдени топки

Ана Ололовска

Кари прв стрелец во историјата на Голден Стејт

Ана Ололовска

Јокиќ: Сите 30 тимови се жалат и лелекаат на судиите, ние сме само еден од нив

Ана Ололовска

Кер: Кога ни одеше добро, ме нарекуваа генијалец на нападот, а сега сум несовремен

Ана Ололовска

Лејкерс на 12 мај ќе го истакнат транспарентот на шампионската титула

Ана Ололовска