Дибиров и Криштопанс во „Ол стар“ тимот во изборот на тренерите во ЛШ

Од:

Тимур Дибиров и и Даинис Криштопанс од Вардар се најдоа во „Ол стар“ тимот кој го избраа тренерите во Лигата на шампионите.

Тренерите го изгласаа најдобриот тим составен од ракометни ѕвезди, откако требаше да номинираат по еден играч на секоја позиција, плус да го именуваат и нивниот најдобар колега.

Покрај играчите на европскиот шампион, во идеалниот состав се најдоа и Микел Хансен, Лука Циндриќ, Лудовик Фабрегас, Блаж Јанц и Никлас Ландин.

За тренер на иделаниот тим е избран Талант Душебајев од Кјелце.

Би можело да ве интересира

Дибиров останува во Вардар

А1он

Печенковски ја продолжи соработката со РК Бутел

А1он

Ракометното првенство нема да се доигра

А1он

Познато кои ракометни екипи ќе играат во Европа следната сезона

А1он

Стипе Мандалиниќ нов играч на Еурофарм

А1он

Металург се засили со пикерот Бранко Канкараш

А1он