Дибиров и Криштопанс во „Ол стар“ тимот во изборот на тренерите во ЛШ

Од:

Тимур Дибиров и и Даинис Криштопанс од Вардар се најдоа во „Ол стар“ тимот кој го избраа тренерите во Лигата на шампионите.

Тренерите го изгласаа најдобриот тим составен од ракометни ѕвезди, откако требаше да номинираат по еден играч на секоја позиција, плус да го именуваат и нивниот најдобар колега.

Покрај играчите на европскиот шампион, во идеалниот состав се најдоа и Микел Хансен, Лука Циндриќ, Лудовик Фабрегас, Блаж Јанц и Никлас Ландин.

За тренер на иделаниот тим е избран Талант Душебајев од Кјелце.

Би можело да ве интересира

Писонеро: Мојата цел е секогаш кога ќе излеземе на терен да победуваме

Ракометарите на „Еурофарм Работник“ подготвени за премиерата во СЕХА лига

Ана Ололовска

СЕХА лига: Вардар почнува против Пекинг, Еурофарм го пречекува Спартак Москва

Бутел потпиша со нигериски кадетски репрезентативец

А1он

Писонеро: Ракометот во Македонија поинаку се доживува, се е посветено на овој спорт

Ана Ололовска

Македонските ракометарки поразени на Шампионатот во Литванија