Дибала ќе добие 12 милиони евра годишно според новиот договор со Јувентус

Од:

Пауло Дибала е близу до потпишување нов договор со Јувентус.

Според „Калчомеркато“ 26-годишниот Аргентинец е задоволен од позицијата во тимот и има намера да го продолжи договорот. Пријавено е дека тој ќе добие 12 милиони евра годишно плус бонуси.

Во сезоната 2019/20, Дибала одигра 40 натпревари за Јувентус, постигна 17 голови и забележа 13 асистенции.

Би можело да ве интересира

Тренерот на Торино го најави своето заминување од тимот

Ана Ололовска

Еузебио Ди Франческо нов тренер на Каљари

Ана Ололовска

Конте може да го напушти Интер, кандидат за замена е Алегри

Ана Ололовска

СПАЛ остана без тренер

Ана Ололовска

Интер е подготвен да го откупи Алексис со намалување на платата

Ана Ололовска

Имобиле со четири голови предност пред Роналдо на едно коло до крајот на Серија А

Ана Ололовска