Ди Марија нема да заигра на „Паркот на принцовите“ во дресот на Јуве

Од:

Јувентус ќе биде значително ослабен на стартот на новото издание на Лигата на шампионите. Едно од најголемите засилувања, Аргентинецот Анхел ди Марија, нема да биде во тимот за утрешното гостување против ПСЖ. Тој нема да заигра против неговиот поранешен тим на „Паркот на принцовите“.

Ди Марија има проблеми со бутниот мускул, а иако утрово се обидел да тренира, сепак, лекарската проценка е дека не треба да ризикува и да настапи на воведниот меч од елитното европско клупско натпреварување.

Масимилијано Алегри нема да може да смета и на првиот голман Војчех Шешни и на Пол Погба кои подолг период се повредени.

Извор: Топспорт

Би можело да ве интересира

Покрената истрага против ПСЖ

Марко Верати ќе остане во ПСЖ до 2026 година

ПСЖ без Фабијан Руиз до Мундијалот во Катар

Мбапе: Не сакам да го напуштам ПСЖ

Газдата на ПСЖ сака да го купи Еспањол

Мбапе: Титула од ЛШ со ПСЖ ќе значи многу повеќе