Ди Марија: Ако одам во Барселона, тоа ќе биде поради Меси

Од:

Фудбалерот на Пари Сен Жермен, Анхел Ди Марија, изјави дека ако отиде во Барселона, тоа ќе биде поради Лионел Меси.

– Има шанса да одам во Барселона, но не можам да кажам ништо повеќе, изјави Ди Марија во интервју за „Оле“.

Тој сподели дека сака да игра со Лионел Меси.

– Сакам да го гледам на тренинг. Тоа што го прави. Тоа е нешто уникатно, невозможно е да се објасни. Лео прави невозможни работи за време на тренингот, како и во натпреварите. Никој од нас не може да ги направи тие работи што ги прави. Затоа сакам да го гледам. Ако одам во Барселона, тоа ќе биде поради Меси, призна Ди Марија.

Би можело да ве интересира

Рамос: Реал ќе продолжи да се подобрува

Ана Ололовска

Тухел за Нејмар: Ни треба ваков играч кој може да го реши натпреварот

Ана Ололовска

Бензема му донесе три бода на Реал од гостувањето во Севилја

Ана Ололовска

Суарез: Ние сме Барселона и не треба да си дозволуваме ваков пораз

Гранада и го нанесе вториот пораз на Барселона оваа сезона

Зидан не е засегнат од шпекулациите за негова можна смена со Мурињо

Ана Ололовска