Дешам: Бензема докажа дека е клучен играч во националниот тим, тој значително созреа

Од:

Селекторот на Франција, Дидие Дешам го пофали напаѓачот Карим Бензема, по победата над Шпанија во финалето на Лигата на нации (2:1).

dobivaj vesti na viber

– Карим е клучен играч, тоа го докажа на последните два натпревара. Многу сум среќен за целиот тим и за него. Тој е неверојатно ефикасен. Не е истиот играч како во 2015 година. Забележливо е созреал многу како личност. Овој трофеј од Лигата на нации не е најважната титула, но, за него беше важно да го освои, рече Дешамп.

Бензема во јуни годинава се врати во француската репрезентација по пауза од шест години поради скандалот со Валбуена.

Фудбалерот на Реал Мадрид вчеравечер во финлето на Лигата на нации против Шпанија беше стрелец на изедначувачкиот гол.

Би можело да ве интересира

Бензема осуден на една година затвор условно за уцена на Валбуена

Ана Ололовска

Бензема: Се надевам дека ќе ја добијам Златната топка

А1он

Побарана десетмесечна казна затвор за Бензема

А1он

Адвокатот на Бензема за интимната снимка: Од мува направивте слон, Валбуена му завидува на мојот клиент

Ана Ололовска

Претседателот на Лион не ја отфрли можноста Бензема да се врати во клубот

А1он

Реал Мадрид го продолжи договорот со Бензема до 2023 година

А1он